Tek Başınıza Dünya’yı Dolaşmayı Düşünüyorsanız, Görmeye Değer 19 Muhteşem Yer

Dünya turu yapmak herkesin hayalini süslüyor. Hayatı oyuna dönüştürecek bir dünya turu tutkusuyla yanıp tutuşanlar için dünya turu maliyeti göz önüne alındığında doğru bir planlama yapmayı gerektiriyor. Dünya turu belki de dünyanın en eğlenceli okulu ve oyunudur. Modern hayattan kopup macera dolu yolculuklara yelken açmayı kim istemez?


8022
16.8k Paylaşım, 8022 Beğeni

Tek Başınıza Dünya’yı Dolaşmayı Düşünüyorsanız, Görmeye Değer 19 Muhteşem Yer

Dünya turu yapmak herkesin hayalini süslüyor. Hayatı oyuna dönüştürecek bir dünya turu tutkusuyla yanıp tutuşanlar için dünya turu maliyeti göz önüne alındığında doğru bir planlama yapmayı gerektiriyor. Dünya turu belki de dünyanın en eğlenceli okulu ve oyunudur. Modern hayattan kopup macera dolu yolculuklara yelken açmayı kim istemez?

1. Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti kendi başınıza ziyaret etmek için harika bir yerdir. Güzel Prag şehri diğer turistlerle geziniyor, bu yüzden hemen yeni arkadaşlarla tanışma şansınız yüksek. Ayrıca , gece grup yemekleri ve faaliyetleri ile yalnız seyahat edenler için dünyanın en iyi pansiyonlarından biri var . Yalnız kalmak istiyorsanız, şehrin dolambaçlı sokakları birkaç saat boyunca dolaşmak ve kendinizi kaybetmek için mükemmel bir yerdir.

2. İzlanda

Küresel Barış Endeksi’ne göre, İzlanda dünyanın en huzurlu ülkesi. Kendi başınıza seyahat etmek için süper kolay bir yer ve hem kadınlar hem de erkekler için son derece güvenli. Birçok insan İngilizce konuşuyor ve ülkeyi görmek için atlayabileceğiniz birçok tur var.

3. Botsvana

Botsvana’yı görmenin en iyi yolu vahşi yaşam safarisine gitmektir. Bu şekilde, teknik olarak kendi başınıza olsanız bile, bir grup insanla yanınızda seyahat edeceksiniz. 7/24 bir araya geldikten sonra, ömür boyu arkadaş edinmiş olacaksınız.

4. Guatemala

Orta Amerika’dan geçen “Gringo Trail” adlı bir sırt çantası var, buna sadık kalın ve çok sayıda yalnız gezginle çevrileceksiniz. Guatemala harika bir yer çünkü yapılacak çok şey var: plajlar, dağlar, şehirler ve kasabalar. Asla sıkılmayacaksın.

5. Avustralya

Avustralya , özellikle sadece İngilizce konuşuyorsanız, dolaşmak için kolay bir ülkedir . Tipik backpacker rotası, Cairns’ten Melbourne’e kadar doğu kıyısı boyunca seyahat eder. Özellikle yaz aylarında her zaman bol insan vardır. Ancak yalnız bir zaman geçirmek istiyorsanız, keşfedilecek çok fazla açık alan var.

6. Malta

İtalya yakınlarındaki bu küçük ada , kadınlar için dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir, bu nedenle kızlar burada kendi başlarına dolaşırken kendilerini oldukça güvende hissedebilirler. Ayrıca, inanılmaz manzarası ile güzel bir yer. Plajlar yıl boyunca çarpıcı ve sıcaktır ve keşfedilecek birçok tarihi yer de vardır.

7. Gürcistan

Gürcistan (ülke) aşırı taşmadan turist dostu olmak için mükemmel bir dengeye sahiptir. Gerçekten ucuz ve eğer bir maceracıysanız, nereye giderseniz gidin bolca benzer fikirli backpacker bulacaksınız. Yalnız bir zaman geçirmek istiyorsanız, yapabileceğiniz ya da kıyıya gidip huzurlu bir plaj bulabileceğiniz çok günlük harika yürüyüşler var. Tiflis, görmek ve yapmak için yığınları olan süper eğlenceli bir şehir.

8. Belçika

Belçika nispeten küçük bir ülke ve içinde çok fazla ülke var. Olumlu tarafı, tüm şehirlerin birbirine çok yakın olması, böylece trende bir saatten az bir sürede aralarında gidebilirsiniz. 8 saat otobüs yolculuğundan daha kötü bir şey yoktur.

9. Nepal

Aslında kendi başınıza çok fazla zaman harcamak istiyorsanız, Nepal’e bir yürüyüş gezisi tam ara sokakta olmalıdır. Dağlarda, yollar gece uyuyabileceğiniz sığınaklara yol açar. Yol boyunca kolayca şirket bulabilir veya yalnız başına gidebilirsiniz.

10. Güney Tayland

Tüm Tayland harika , ama ülkenin güneyindeki tüm backpacker eylemini bulacağınız yer. Eğer şirket için kaşınıyorsanız, adalar buluşmak ve takılmak için diğer gezginlerle doludur. Bazı adalar parti yapmak için harika, diğerleri daha soğuk. Sizin için en iyisinin nerede olduğunu anlayın ve kısa sürede benzer fikirli arkadaşlar edineceksiniz.

11. Japonya

Japonya’daki herkes İngilizce konuşmasa da turistlerin dolaşmasını çok kolaylaştırıyor. Tokyo 2020 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapıyor, bu yüzden şehirdeki birçok işarete İngilizce ekliyorlar. Ayrıca, gezinmenize yardımcı olacak birçok uygulama var ve toplu taşıma kafa karıştırıcı ama etkili.

12. Malezya

Malezya kendi başınıza seyahat etmek için mükemmel bir yerdir. Yerlilerin çoğu genellikle biraz İngilizce konuşuyor, bu yüzden işleri kolaylaştırıyor. Yapacak ve görülecek çok şey var , hiç kimseyle tanışmasanız bile hala iyi zaman geçireceksiniz. Plajlarda ve dağlarda biraz zaman geçirdiğinizden emin olun.

13. Kosova

Kosova dünyadaki en dost ülkelerden biri. Nerede olursanız olun, sohbet edecek biri olacak. Böyle hoş bir yer, asla yalnız hissetmeyeceksin. Böyle küçük bir ülke için, büyük modern şehirlerin, küçük kasabaların ve harika manzaraların harika bir karışımı.

14. Kanada

Orada Kanada’da yapılacak çok kendi başınıza. Ülkenin dört bir yanından geçen dört günlük tren yolculuğuna çıkın ve yakınınızda oturan gezginlerle arkadaş olun. Ya da birkaç günlüğüne Montreal’de kendinizi kaybedin – çoğu insanın İngilizce konuştuğu bir yerde Avrupa’daki hisleri yakalamak için harika bir yoldur.

15. Kosta Rika

Orta Amerika’daki tüm ülkeler arasında, Kosta Rika dolaşmak için en güvenli ve en kolay ülkedir . Onlar lise İspanyolca çok hatırlayamıyorsanız büyük İngilizce konuşan turistler için binalar bir sürü yapmak. Sizi ülkenin her yerine götürecek otobüs güzergahları var ve pansiyonlar ucuz, temiz ve potansiyel yeni arkadaşlarla dolu.

16. Singapur

Bu küçük ülkedeki neredeyse herkes İngilizce konuşuyor. Burada harika bir toplu taşıma sistemine sahip şehri keşfetmek için birkaç gün geçirebilirsiniz. Hayatınızda yiyeceğiniz en iyi yiyeceklerden bazıları ile harika modern bir yer.

17. İrlanda

İster ana şehirlere sadık kalın, ister araba ya da bisikletle keşfe çıkın, sizi memnuniyetle karşılayacağınızı garanti ediyoruz. İrlandalı, samimi ve neşeli ve orada bir pint zaman geçirebileceğiniz barlar bol. Bütün gece sürecek bir konuşma başlatmak için iyi bir şans var.

18. Hong Kong

Hong Kong, kendi başınıza seyahat etmek için dünyanın en iyi yerlerinden biri olabilir. Neredeyse herkes İngilizce konuşuyor ve şehir zaman zaman kalabalık ve ezici görünse de, gezinmek çok kolay. Toplu taşıma harika ve yapılacak bir ton var.

19. Meksika

Meksika’nın kendi başınıza seyahat etmek istemeyeceğiniz bazı bölümleri var, ancak ülkenin birçoğu çok yalnız gezgin dostu. Yucatan Yarımadası veya Mexico City gibi sırt çantalı gezginler tarafından popüler olan yerlere gidin ve uzun süre yalnız kalmayacaksınız. Her zaman eğlenceli bir ortam ve tanışacak birçok yeni insan var.


Sizin Tepkiniz Nedir?

BEĞENDİM BEĞENDİM
24794
BEĞENDİM
BEĞENMEDİM BEĞENMEDİM
12395
BEĞENMEDİM
İDARE EDER İDARE EDER
123951
İDARE EDER

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı