Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Kabul Edilen 7 Yeri

Dünyanın her yerinde ülkeler, turistleri çekmek için ilginç yerleri cazibe mekanı haline getirmeye çalışıyorlar. Ancak yeryüzünde öyle yerler var ki sahip olduğu ruhani enerjiyle turistleri kolayca çekmeyi başarıyor.


8000
14.5k Paylaşım, 8000 Beğeni

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Kabul Edilen 7 Yeri

Dünyanın her yerinde ülkeler, turistleri çekmek için ilginç yerleri cazibe mekanı haline getirmeye çalışıyorlar. Ancak yeryüzünde öyle yerler var ki sahip olduğu ruhani enerjiyle turistleri kolayca çekmeyi başarıyor.

Ruhunuzu dinlendirmek ve manevi açıdan kendinizi şarj etmek istiyorsanız, bu yerlerin farklı enerjisini tecrübe etmeden geçmeyin.

Peki o zaman neden bir liste oluşturup, rotayı belirlemiyoruz?

1) Benares (Hindistan)

Hindistan’da, Uttar Pradesh’te Ganj Nehri’nin yanında yer alan Kutsal Benares şehri Varanasi olarak bilinir. Birçok dine ev sahipliği yapan Hindistan’ın en önemli dinleri Hinduizm ve Cengizlik olarak görülür.

Hindistan’da yedi kutsal kentin en bilineni olan Benares, Lord Shivave Pavratti’nin yaşamını burada geçirmesinden dolayı kutsal görülüyor. Şehirde banyo yapmak, ölü yakmak ya da meditasyon yapmak için bir çeşit ibadet yapılıyor. Ruhlarının kirlilik durumuna rağmen tüm ölümcül günahlarını temizleyenler, ruhsal olarak saf görülüyorlar. Nehir onlar için; yaşam, ölüm ve yeniden doğuşu temsil ediyor.

2) Stonehenge (İngiltere)

Wiltshire ve Saltsbury Ovası, İngiltere’nin dünyaca ünlü en gizemli taş dairesi, tarih öncesi zamana dayanıyor. Tahmini 3.000 yıl önce inşa edilen ve günümüz mühendislerinin hala fikir birliğinde bulunamadığı bir şaheser.

Medyumlara göre Stonehenge, kişinin ruhsal aydınlanmaya kavuşabileceği bir yer. Ruhsal enerji kaynağı olduğuna inanılan yer, dini törenlerin yapıldığı eski korkunç putperestlik tarihine dayanır.

3) Bali (Endonezya)

Bali adası, Endonezya’nın eşsiz güzelliğini yansıtan Budizm ve Hinduizm’in manevi enerjilerinin birleştiği bir yer. Bali’de psişik şifacıların bolca bulunduğu da bir gerçek. Şifacıların; kırık kalpleri, kronik ağrıları ve stresi azaltmak üzerine pozitif tedaviler yaptığı biliniyor.

4) Tibet

Tibet, yeryüzü için gizemini koruyan ve herkes tarafından merak uyandıran gizemli bir yer. Coğrafi konum itibari ile yüksek olan Tibet, Budist kültürünün koruyucu kalesidir. Bir an için kendinizi özgün gelenekleri içinde bulabilir, ruhunuzun canlandığını ve arındığını hissedebilirsiniz.

Budist rahipler, aydınlatıcı bir görüşe sahip olmalarının yanı sıra psişik yetenekleri ve ruhsal gelişimlere faydalı olmaları ile bilinirler. Bunları kendilerine verilen bir hediye olarak görürler ancak bununla övünmekten hoşlanmazlar. Budist öğretimi, bu güçlerin aşırı kullanımı konusunda uyarılarda bulunur ve yanlış kullanımın yozlaştırıcı olduğunu söyler.

5) Piramitler (Mısır)

M.Ö 250-2560 yıllarına ait olan ve astroloji için hala popülerliğini koruyan piramitler, firavunlar için sadece bir mezar yeri değildirler. Bazı ruhsal okumalarla bilinirler. Bu ruhsal okumalar; piramit okuma, tarot kartı okuma, kum okumaları ve palm okumaları ile birbirinden ayrılır.

6) Machu Picchu (Peru)

Peru’nun Kutsal Vadisi’nin tapınağı. İnkalar, Machu Picchu’yu ‘Yıldız İnsanları’ ile bağlantı kurmak adına inşa etti. Sahip oldukları manevi enerji ile kutsayarak, onları ziyaret eden bir grup olarak adlandırdılar.


Sizin Tepkiniz Nedir?

BEĞENDİM BEĞENDİM
12399
BEĞENDİM
BEĞENMEDİM BEĞENMEDİM
123951
BEĞENMEDİM
İDARE EDER İDARE EDER
111555
İDARE EDER

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı